Jon Jones odhaluje plány na budoucnost a možný souboj s Aspinallem

Publikováno: 11. februára 2024

Jon Jones diskutuje o budoucích plánech a možném souboji s Aspinallem

Jon Jones, současný šampion těžké váhy UFC, se možná blíží ke konci své bohaté kariéry v MMA, ale není to tak, že by jeho poslední zápas musel být nutně proti Stipe Miocicovi později v tomto roce. Během svého turné po Austrálii a Novém Zélandu Jones promluvil o své budoucnosti a o možném souboji s Tomem Aspinallem.

Jones a jeho budoucnost

Jones přiznal, že rozhodnutí o pokračování v kariéře bude záviset na výsledku zápasu se Stipem Miocicem a na jeho zotavení ze zranění prsního svalu, které mu v listopadu zabránilo v účasti na naplánovaném zápase. „S Tomem to rozhodně není mimo stůl,“ řekl Jones. Jeho slova naznačují, že souboj s Aspinallem, dočasným šampionem, stále zůstává v hledáčku možností.

Proč Miocic?

Jones zdůraznil, že jeho zájem o zápas s Miocicem pramení z obrovského množství úspěchů, které oba během svých kariér dosáhli. Miocic, stejně jako Jones, drží rekord v počtu obhajob titulu ve své váhové kategorii, což přispívá k jejich statusu legend v UFC.

Aspinall v Očekávání

Jones uznal Aspinallův talent a úspěchy, ale zdůraznil, že Aspinall zatím není na úrovni, aby mohl určovat jeho plány. Jones věří, že Aspinall má před sebou slibnou budoucnost a měl by se zaměřit na budování svého odkazu místo vyvolávání mediálních sporů.

Odřeknutí UFC 300

Jones také prozradil, že odmítl nabídku vést hlavní zápas na UFC 300 v dubnu kvůli obavám o své zdravotní stav po zranění prsního svalu. Toto rozhodnutí podtrhuje jeho záměr vrátit se do ringu jen tehdy, bude-li se cítit plně připraven.

Jonesovy komentáře naznačují, že jeho cesta v MMA ještě nekončí, a i když zápas s Aspinallem není na pořadu dne, není úplně vyloučen. Jeho zaměření na zápas s Miocicem a přání dokončit kariéru na vrcholu, nezanechává pochyby o jeho odhodlání a respektu k soupeřům. Fanoušci MMA se mohou těšit na další kapitoly v Jonesově legendární kariéře, které ještě nejsou napsány.

  • Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakič: Souboj titánů již tuto sobotu na UFC 300!

    Už tuto sobotu bude Las Vegas svědkem jedné z nejočekávanějších bitev letošního roku. Jiří Procházka, bývalý šampión, se v rámci turnaje UFC 300 utká s rakouským bojovníkem Aleksandarem Rakičem. Je to zápas, který žádný fanoušek MMA nesmí promeškat!

  • Slavia Praha vs. AC Milán: Důkladná analýza a sázkový tip

    Před námi stojí odveta osmifinále Evropské ligy, kde se Slavia Praha postaví proti italskému gigantu AC Milán. Přestože první zápas skončil vítězstvím Milána 4:2, výkon Slavie naznačil, že v odvetě může být český tým velkým trnem v oku favorizovaného soupeře.

  • Conor McGregor – Plány, očekávání a zpoždění

    Conor McGregor, bývalý šampion UFC ve dvou váhových kategoriích, netrpělivě vyhlíží svůj návrat do oktagonu. Od posledního zápasu v roce 2021, kdy utrpěl zranění nohy, se objevují spekulace o jeho comebacku. Přestože byl plánován jeho návrat na The Ultimate Fighter a následně zápas s Michaelem Chandlerem, neustálé odklady frustrují McGregora a fanoušky.