Přeplánovaný Zápas Fury vs. Usyk: Nové Datum a Milionové Pokuty za Odřeknutí

Publikováno: 3. februára 2024

Oznámení o přeložení zápasu Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk

Očekávaný sjednocovací zápas těžké váhy mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem byl přeplánován na 18. května, což oznámil Turki Alalshikh, poradce saúdskoarabské královské rodiny a propagátor zápasu Fury vs. Usyk, během speciálního vydání pořadu The MMA Hour.

Klíčové Body Změny Datumu Zápasu

 • Nové Datum a Pokuty: Zápas se nyní uskuteční 18. května. Alalshikh zdůraznil, že pokud se kterýkoliv z bojovníků rozhodne zápasu nezúčastnit, bude mu z peněženky odečteno 10 milionů dolarů.
 • Plán B: V případě odstoupení kteréhokoli zápasníka má Alalshikh připravenou náhradu: „Pokud se Usyk bojí, vyzvu Anthonyho Joshuu proti Tysonovi. Pokud se Tyson bojí, vyzvu kohokoli, koho Usyk chce.“
 • Místo Konání: Místo konání zůstává stejné, Riyadh v Saúdské Arábii, přičemž plánovaná akce 17. února byla zrušena.
 • Pozadí Změny Datumu: Původně naplánovaný na 17. února, musel být zápas odložen kvůli zranění Tysona Furyho, který si během tréninku způsobil hluboký řez vyžadující 11 stehů.

Reakce a Polemiky

 • Reakce Furyho: Fury se vyjádřil, že zranění během sparingu je něco, co se stát může, a popřel jakékoli naznačení, že by zápas nechtěl.
 • Skeptický Pohled Usykova Týmu: Eglis Klimas, manažer Usyka, vyjádřil pochyby o autentičnosti Furyho zranění, což vedlo k ostré výměně slov mezi tábory.
 • Další Plány: Diskutovalo se o možnosti, že Usyk zůstane na programu 17. února proti Filipu Hrgovicovi, ale nakonec bylo rozhodnuto o přeplánování na pozdější datum.

Dopady na Bojový Sport

Změna data tohoto vysoce očekávaného zápasu a potenciální finanční sankce za odstoupení přidávají další vrstvu napětí a očekávání. Zároveň potvrzují, jak vysoké jsou sázky v moderním bojovém sportu, kde se mísí sportovní excelence s obchodními zájmy na nejvyšší úrovni.

Další plánované akce

Alalshikh také oznámil sjednocovací zápas v polotěžké váze mezi Arturem Beterbievem a Dmitrijem Bivolem, který se má uskutečnit 1. června v Riyadh.

Změna data zápasu Fury vs. Usyk a přidružené kontroverze pouze zvyšují očekávání od tohoto historického střetnutí, které slibuje nejen sportovní drama, ale i bohatou dramaturgii mimo ring. Fanoušci a odborníci nyní s napětím očekávají, jak se celá situace vyvine a jaký dopad to bude mít na oba bojovníky a celkově na bojový sport.

 • Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakič: Souboj titánů již tuto sobotu na UFC 300!

  Už tuto sobotu bude Las Vegas svědkem jedné z nejočekávanějších bitev letošního roku. Jiří Procházka, bývalý šampión, se v rámci turnaje UFC 300 utká s rakouským bojovníkem Aleksandarem Rakičem. Je to zápas, který žádný fanoušek MMA nesmí promeškat!

 • Slavia Praha vs. AC Milán: Důkladná analýza a sázkový tip

  Před námi stojí odveta osmifinále Evropské ligy, kde se Slavia Praha postaví proti italskému gigantu AC Milán. Přestože první zápas skončil vítězstvím Milána 4:2, výkon Slavie naznačil, že v odvetě může být český tým velkým trnem v oku favorizovaného soupeře.

 • Conor McGregor – Plány, očekávání a zpoždění

  Conor McGregor, bývalý šampion UFC ve dvou váhových kategoriích, netrpělivě vyhlíží svůj návrat do oktagonu. Od posledního zápasu v roce 2021, kdy utrpěl zranění nohy, se objevují spekulace o jeho comebacku. Přestože byl plánován jeho návrat na The Ultimate Fighter a následně zápas s Michaelem Chandlerem, neustálé odklady frustrují McGregora a fanoušky.